MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Я знаходжусь на 27 тижні вагітності, збираюсь в декрет. Працюю в приватній фірмі 8 міс. Мене цікавить як оплачується лист непрацездатності (70 днів до і 56 після родів). бухгалтер повідомила,що я отримаю 3 середньомісячні зарплати.

Відповідно до ст. 25 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів та 90 - після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Відповідно до ст. 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.