MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Який встановлено строк для звернення до суду з заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами?

На вказане питання повною мірою відповідає ст. 461 Кримінального процесуального Кодексу України.

Заяву про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами може бути подано протягом 3 (трьох) місяців, після того як особа, що звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.

Обставини,.  які вважаються нововиявленими, є обставини зазначені у ч. 2 ст. 459 Кримінального процесуального Кодексу України.

Перегляд виправдального вироку можливо лише протягом передбачених Криміним Кодексом України, строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

У разі наявності обставин, що підтверджують вчинення особою більш тяжкого кримінального правопорушення ніж те, за яке цю особу засуджено, судове рішення за нововиявленими обставинами може бути переглянуте протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за більш тяжке кримінальне правопорушення.

 Строками не обмежено звернення до суду для прегляду рішення суду за нововиявленими обставинами у разі наявності обставин, що підтверджують невинуватість засудженого або вчинення ним менш тяжкого кримінального правопорушення.

 Поділитися