MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Який порядок та строки виплати державної допомоги сім’ям з дітьми?

Відповідно до Постанови Кабміну від 27 грудня 2001 р. N 1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми” виплата частини суми допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини у дев'ятикратному розмірі зазначеного прожиткового мінімуму в грошовій формі.
Водночас решта суми допомоги, кратної 13,6 розміру зазначеного прожиткового мінімуму, виплачується з метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини протягом 12 місяців після місяця народження дитини в грошовій формі. Допомога виплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем народження дитини, у розмірі, що дорівнює зазначеному прожитковому мінімуму, із збільшенням суми, що виплачена у попередньому місяці, на 2,2 відсотка. При цьому частка щомісячної суми у розмірі більш як 50 копійок округляється до 1 гривні. Остаточний розрахунок проводиться в останньому місяці виходячи із суми, кратної 13,6 розміру зазначеного прожиткового мінімуму.
Потрібно зазначити, що ні ЗУ „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, ні вищезазначеним порядком чітко не визначено протягом якого строку має бути виплачена частина допомоги, яка виплачується одноразово. Водночас, виходячи із логіки текстів цих нормативних документів, можна припустити, що ця допомога має виплачуватись відразу ж після оформлення всіх документів, які необхідні для її призначення. А відповідно Ви можете звернутися із письмових запитом до відповідного державного органу щодо пояснення підстав затримки виплати Вам цієї допомоги.

 Поділитися