MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Я з чоловіком і мамою проживаємо в однокімнатній квартирі (всі працюємо). Чи маємо м право на розширення площі проживання? Якщо так то куди звертатися і які документи потрібні?

Згідно зі статтею 34 Житлового Кодексу УРСР підставами для визначення громадян такими, які потребують поліпшення житлових умов є:

1) забезпечені житловою площею нижче за встановлений рівень;

2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї;

4) які проживають за договором піднайму житлового приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму житлового приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

6) які проживають у гуртожитках.

Для того, щоб стати на квартирний облік Вам необхідно подати заяву про взяття на квартирний облік, яка подається відповідно до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання громадян. Заява підписується членами сім'ї, які разом проживають, мають самостійне право на одержання жилого приміщення і бажають разом стати на облік.
До заяви додаються (інформація з офіційного сайту ЦНАП м. Харків):

 

 1. Довідка про склад сім’ї та реєстрацію (Додаток №2 до "Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлової площі в Українській РСР")
 2. Довідки з місця роботи про перебування на квартирному обліку за місцем роботи (для непрацюючих жінок довідку з УП та СЗН про перебування на обліку до досягнення дитиною 3-річного віку та отримання допомоги на дитину)
 3. Копія ідентифікаційних номерів на ВСІХ членів сім'ї, які будуть прийняті на квартирний облік у 2-х екз.
 4. Копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей в 2-х екз.
 5. Ксерокопії паспортів стор. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 у 2-х екз.
 6. Інші документи (за потребою)
 7. Медичний висновок (за наявністю) для інших громадян
 8. Копії документів повинні бути завірені належним чином сформовані у картонний швидкозшивач
 9. Довідка з КП "Харківське Міське БТІ" на всіх членів сім'ї, які будуть прийняті на облік станом на 31.12.2012р.
 10. ПРИМІТКА. Документи подаються та отримуються особисто суб'єктом звернення або уповноваженою ним особою за наявності документа, що посвідчує особу. Уповноважена особа повинна мати також документ, який підтверджує іі повноваження.
 11. Заява (первинна постановка на облік)   Завантажити (35 KB)
 12. Копії правоустановчих документів на займану житлову площу:   Завантажити (11 KB)
 13. Копія пільгового документа (для громадяни, які беруться на облік на пільгових підставах або користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).   Завантажити (13 KB)

Більш детальну інформацію щодо інших міст України можно дізнатись з офіційниї веб-сторінок Центрів з надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста.

 Поділитися