Я отримую аліменти на дитину в розмірі 157 грн. На момент призначення суми аліментів мій колишній чоловік був безробітним. Тепер він виїхав до Німеччини на постійне місце проживання, одружився і працює там. Чи можливо подати позов про перегляд суми аліментів в зв’язку з тим, що його доходи збільшились?
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Але суд може присудити виплатити аліменти і за минулий час, якщо ви надасте суду докази того, що ви намагалися отримати аліменти від вашого колишнього чоловіка, але не могли їх отримати, бо той ухилявся від їх сплати. У цьому випадку суд може присудити батькові дитини виплатити аліменти за минулий час, але не більше ніж за три роки. Розмір аліментів суд може визначити чи як відсоток від заробітку або у твердій сумі. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч.2 ст.182 Сімейного Кодексу України). Але в разі, коли аліменти визначаються як тверда сума, яка може бути менше вищевказаного, то держава, відповідно до Закону, призначає державну допомогу в розмірі різниці між твердої сумою і 30% від прожиткового мінімуму (ст. 184 Сімейного Кодексу України).
Якщо з державою, де проживає іноземець, Україна має договір про правову допомогу, то утримання аліментів здійснюється на його підставі. Якщо договору немає то потрібно керуватися Постановою Кабінетом міністрів України, якою затверджено порядок утримання аліментів у разі виїзду одного з батьків на постійне місце проживання в іноземну державу (Постанова від 19. 08. 2002 року № 1203).