Якщо особа ВПО зареєструвала шлюб із місцевим жителем у якого є власне житло, чи припиняється виплати адресної допомоги? Які є підстави для припинення виплати адресної допомоги?

Порядок призначення та скасування щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505.

Відповідно до пункту 6 цієї постанови грошова допомога не призначається у разі, коли:

- будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;

- будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

У разі, якщо особі призначено щомісячну адресну допомогу й внеї зявилися обставини, що зазначені вище, то такій особі необхідно поінформувати  уповноважений орган (територіальний підрозділ Управління праці та соціального захисту населення). На підставі цього виплата грошової допомоги припиняється.