чи має право підприємство звільнити мене з посади, якщо я працевлаштувалась на період декретної відпустки іншої жінки? (зараз я вагітна, а жінка скоро виходить).

Ні, якщо Вас принято на роботу за умовами звичайного трудового договору вас не можуть звільнити. Повернення з відпустки особи не може бути підставою для звільнення у цьому випадку. Більше того відповідно до частини третьої статті 184 Кодексу законів про працю вас заборонено звільняти практично за будь-яких обставин:
"Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.  "