Я пропрацювала на державній службі в Держінспекції з контролю за цінами 14,5 років. Зараз працюю економістом на підприємстві. Чи матиму я право на отримання пенсії держслужбовця і в якому випадку?

Згідно з п. 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про державну службу втратив чинність Закон № 3723, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктами 10 та 12 вищезазначеного розділу передбачено право державних службовців за певних умов на призначення пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону № 3723.

Пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника, а також пенсії за віком, особам, які не мають права на призначення пенсії відповідно до зазначеної статті, призначаються згідно з нормами Закону про пенсійне страхування.

Право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 мають такі категорії осіб та за певних умов:

  • державні службовці, які станом на 01.05.2016 р. займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України;
  • особи, які станом на 01.05.2016 р. мають не менш як 20 років стажу на посадах, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Визначення віку, досягнувши якого особа має право на призначення пенсії держслужбовця, здійснюється згідно з нормами ст. 37 Закону № 3723.

На одержання такої пенсії мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та за наявності страхового стажу для чоловіків — 35, для жінок — 30 років.

До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці — чоловіки 1955 р. народження і старші після досягнення ними такого віку:

  • 60 років — які народилися по 31.12.1952 р.;
  • 60 років 6 місяців — які народилися з 01.01.1953 р. по 31.12.1953 р.;
  • 61 рік — які народилися з 01.01.1954 р. по 31.12.1954 р.;
  • 61 рік 6 місяців — які народилися з 01.01.1955 р. по 31.12.1955 р.Розмір пенсії

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Крім того, оскільки Законом про держслужбу змінено механізм визначення заробітної плати державних службовців, підстав для застосування нормативно-правових актів, прийнятих до набрання чинності цим Законом, під час визначення заробітної плати для обчислення пенсій відповідно до ст. 37 Закону № 3723 немає.