Хто саме має статус одинокої матері? Чи відносяться сюди розлучені жінки, які, отримуючи аліменти,самостійно виховують неповнолітніх дітей?

Дане питання регулює ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", а саме ст. 18-1 "Право на допомогу надітей одиноким матерям".

Відповідно до вище зазначеної статті це право мають " одинокі матері (які не перебувають у шлюбі),  одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про  народження  дитини  або  документі  про  народження дитини,  виданому  компетентними  органами  іноземної держави,  за умови його  легалізації  в  установленому  законодавством  порядку (рішенні  про  усиновлення  дитини),  відсутній  запис  про батька (матір) або запис про батька  (матір)  проведено  в  установленому порядку  органом  державної  реєстрації  актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Право на допомогу на дітей  одиноким  матерям  (батькам)  має мати  (батько)  дітей  у  разі  смерті  одного  з батьків,  які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника  або  соціальну пенсію.

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті  одного  з  батьків  зареєстрували   шлюб,   то   за   ними зберігається право на отримання допомоги на  дітей,  які народилися чи були усиновлені до шлюбу,  якщо такі діти  не  були  усиновлені
чоловіком (дружиною).

Жінка, яка  має дітей від особи,  з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство,  разом проживає і виховує дітей,  права на одержання допомоги,  встановленої на дітей одиноким  матерям,  не  має.  При реєстрації  цією  жінкою шлюбу з особою,  від якої вона має дітей,
допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається".