Чи може батько піти у декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років з досягненням дитиною 6 місячного віку або одного року? Чи буде виплачуватись йому допомога по догляду за дитиною?

Відповідно до статті 18 Закону України "Про відпустки" ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати). Тоді батько або інша особа зазначена у ст. 18 ЗУ, буде отримувати і відповідну допомогу.