На ім’я батька син придбав будинок в якому той проживав разом із сином декілька років. За рік до смерті батько виїхав в інше місто. Син в будинку прописаний. Пройшов рік після смерті батька. Як отримати спадщину на цей будинок сину, адже строк звернення до нотаріуса він пропустив?

Це питання залежить від багатьох обставин: чи був заповіт чи спадкування відбувалося за законом, чи є інші спадкоємці, що вступили в спадкування і т. д. Відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу, тільки Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Тому якщо батько залишався зареєстрованим у цьому будинку, то син автоматично прийняв спадщину.
Відповідно до статті 1272 Цивільного кодексу:
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.