Чи може повна сирота, яка живе зі своїм опікуном одночасно перебувати на забезпеченні у держави і отримувати аліменти від батька, який був позбавлений батьківських прав?

Відповідно до ст. 193 Сімейного кодексу України (далі – СКУ) якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах. За рішенням суду аліменти можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України. 
Крім того, встановлення опіки та піклування не припиняє права дитини на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв'язку з втратою годувальника (ст. 247 СКУ). 
Важливо відмітити, що ст. 166 СКУ визначає, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.