Як можна отримати дозвіл батька на виїзд за кордон неповнолітньої дитини на відпочинок, якщо батько знаходиться за кордоном?

Відповідно до пункту 4 Постанови КМУ від 27.01.1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України"  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку,в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску.

За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. ”
Отже, за відсутності згоди одного з батьків слід звернутися до місцевого суду для отримання відповідного рішення суду за місцем проживання дитини. При цьому слід докладно вказати обставини, що перешкоджають отриманню такого дозволу.