MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Які правила реєстрації місця проживання?

З квітня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 207 від 02.03.2016 року "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру", яка встановлює нові правила реєстрації місця проживання громадян. Функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад, відтак підрозділи міграційної служби припинили здійснення реєстрації місця проживання.

Для реєстрації місця проживання слід звернутися до органів реєстрації, пошук яких можна здійснити за допомогою сервісу "Органи реєстрації місця проживання".

оловне нововведення - всі функції з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання тепер знаходяться в руках органів місцевого самоврядування. Що стосується процедур, вони особливих змін не зазнали. Органами реєстрації закон визначає виконавчі органи сільських, селищних або міських рад. Або, в разі, якщо такі органи не створені, функції з реєстрації громадян виконує сільський голова.

Як і раніше, громадянин повинен подати:

- Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Це може бути паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист. ( Якщо реєструється дитина, яка не досягла 16 років, то подається свідоцтво про народження);

- Квитанцію про сплату адміністративного збору (за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір;

- Документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права на користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька - за згодою всіх власників);

- Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Змінено строк на реєстрацію місця проживання. На сьогоднішній день цей строк становить - 30 календарних днів.

Новонароджену дитини батьки зобов'язані зареєструвати протягом 3-х місяців.

У разі порушення строку на реєстрацію місця проживання, особа притягується до адміністративної відповідальності, про що складається протокол про адміністративне правопорушення.

 Поділитися