MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Хто з військовослужбовців (УБД, Ветеран війни, інвалід війни, а також члени сім’ї) має право на отримання пільги для капітального ремонту власної квартири або будинку. Порядок отримання цієї пільги.

Право на безоплатний капітальний ремонт власного житлового будинку або квартири мають право особи, які зазначені у ст. ст. 7, 10, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Механізм надання цієї пільги регулюється чинною Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 № 565 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків ф квартир осіб, які мають на це право» (надалі - Порядок).

Для отримання даної пільги особам, які зазначені у ст. ст. 7,10,11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» необхідно звернутися з заявою встановленого зразку до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем свого постійного проживання і реєстрації. Вказана заява визначена у Додатку 1 Порядку.

Відповідно до пункту 3 Порядку «у разі коли серед членів сім’ї особи, що має право на пільгу , які проживають і зареєстровані у тому самому будинку, квартирі, є особи, що мають право на таку саму пільгу, вони також подають заяву до органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування».

Вказану заяву органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування розглядають у місячний строк. Рішення виноситься на підставі результатів обстеження комісією будинку або квартири.

Періодичність проведення безоплатного капітального ремонту  визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не частіше одного разу на 10 років. У разі, якщо особа, яка має право на пільгу, проживає у будинку/квартирі менш як 10 років, то до заяви про проведення капітального ремонту додається довідка з попереднього місця проживання про невикористання цього права за попереднім місцем проживання.

Фінансування компенсації на капітальний ремонт та складення проектно-кошторисної документації здійснюється за рахунок державного бюджету й місцевим бюджетом у межах затверджених бюджетних призначень на рік.

 Поділитися