MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Ставки судового збору у 2017 році (нова редакція ЗУ Про судовий збір від 08.07.2017).

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" (надалі-Закон) (ст.1) Судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання позовних заяв, скарг до суду, за видачу судами документів.

Закон передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року встановлено ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", та складає 1600, 00 гривень (одна тисяча шістсот гривень 00 копійок).

Детальні розміри ставок судового збору визначені у статті 4 Закону "Про судовий збір" .

Наприклад за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою або фізичної особою-підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо підрахувати, то це виходить 640, 00 гривень (шістсот сорок гривень 00 копійок)  (1600,00 грн.* 0,4 = 640,00 грн.).

Принагідно повідомляємо, що за допомогою електроного ресурсу "Судова влада" http://court.gov.ua/ , Ви маєте можливість, вибравши свій суд та вид заяви, що подається до суду, сформувати електрону квитанцію для сплати судового збору. 

 Поділитися