MENU
Надіслати звернення до приймальні Запитати юриста-правозахисника

Мой бывший муж подал в суд на уменьшение алиментов нашему общему сыну с 1/4 на 1/6 после того, как его теперешняя жена получает алименты тоже на себя 1/6 и на ребенка 1/4. Чистый заработок у него-2200 грн. Нашему с ним общему сыну -11 лет, с 6 лет диагноз-бронхиальная астма,принимает базовую гормональную терапию. Я нахожусь в отпуске по уходу за ребенком до 3 лет (у меня 2 детей от нынешнего брака). Пожалуйста, подскажите,как я могу защитить материальные интересы ребенка в суде, какие есть варианты и возможно ли это вообще?

Розмір аліментів відповідно до Сімейного кодексу України встановлюється судом у частці від доходу батька і (або) у твердій грошовій сумі. При визначенні розміру аліментів суд враховує: 
- стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 
- стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
- наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
- інші обставини, що мають істотне значення. 
А отже, вашому чоловіку у суді необхідно довести необхідність сплачувати меншу суму, а вам у свою чергу заперечувати проти цього, посилаючись на важкий стан здоров’я і матеріального становища дитини. 
На сьогодні у Сімейному Кодексі мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 

 Поділитися